Klimat Wnętrz

urządzaj z klasą

Estetyka w łazience jest niezwykle ważna, jednak ci, którzy tylko na niej skupiają swoją uwagę, popełniają szereg błędów dotyczących funkcjonalności. Zanim zatem zaczniecie wybierać płytki, przeczytajcie poniższy artykuł, który pozwoli Wam odpowiednio dobrać wszystkie elementy.

Rozrysuj to, co chcesz umieścić w łazience

Niektórzy nie dowierzają, że narysowanie tego, co chcemy zawrzeć w danym pomieszczeniu, naprawdę pomaga. A jednak. Zanim zaczniesz cokolwiek umieszczać w łazience, weź papier milimetrowy i przygotuj na nim plan wnętrza w skali 1:20. Oznaczać to będzie, że 1 cm na papierze, będzie odpowiadał 20 cm rzeczywistych wymiarów ściany.

Sanitariaty – jak je rozmieścić?

To akurat jedno z prostszych zadań, ponieważ ich umieszczenie wymuszają piony wodno – kanalizacyjne, jakie znajdują się w każdym budynku. Pamiętaj, że odległość wanny lub brodzika prysznicowego nie może znajdować się dalej niż 3 metry od pionu, a sedes – 1 metr. Jeżeli chcesz umieścić je dalej, zrób podest, na którym będą stały. Rury odpływowe muszą mieć bowiem odpowiedni spadek.

Strefy funkcjonalne – nie zapominaj o nich

Jeżeli nie masz miejsca na tworzenie ścianek, które pozwolą Ci podzielić łazienkę na poszczególne strefy, zrób to umownie. Wystarczy zrobić to za pomocą kolorów. Nie tylko wpłynie to na ogólne postrzeganie wnętrza, ale sprawi, że z łazienki naprawdę lepiej będzie się korzystać.

Odpowiednie wymiary urządzeń sanitarnych

Zanim kupisz sanitariaty, weź pod uwagę gabaryty swoje i swojej rodziny. Pamiętaj, że wygodne korzystanie z poszczególnych urządzeń wymaga wolnej przestrzeni. Jeżeli chcesz mieć odpowiednią ilość miejsca, we wspomnianej na początku skali, narysuj każdy sanitariat i przed nim prostokąt, który oznaczał będzie wolną przestrzeń. Zajrzyj na https://vigourpolska.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *