Klimat Wnętrz

urządzaj z klasą

W poprzednim artykule rozpoczęliśmy jeden z ważniejszych tematów, który poruszają osoby biorące się za urządzanie łazienki. Chodzi o najczęściej popełniane w tej kwestii błędy. Dziś kontynuujemy temat. Mamy nadzieję, że kolejna porcja informacji uchroni Was przed stworzeniem niefunkcjonalnej i nieestetycznej łazienki. Zachęcamy do lektury.

 

Dobra wentylacja to podstawa

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że łazienka jest pomieszczeniem, w którym zbiera się dużo wilgoci. Źle wentylowane pomieszczenie sprawi, że szybko pojawi się grzyb i pleśń. Warto zatem postarać się o to, aby nawet najmniejsza łazienka była dobrze wentylowana. Posiadając niewielką powierzchnię, np. 6 metrów kwadratowych, wydajność wentylatora powinna wynosić około 100 metrów sześciennych na godzinę.

 

Dobre oświetlenie koniecznością

Wybierając oświetlenie do łazienki, pamiętaj, że powinno w niej być kilka źródeł światła. Sufitowe oświetlenie, które zawsze w mieszkaniu jest w standardzie, może nie wystarczyć. Pamiętaj, aby zamontować oświetlenie boczne przy lustrze. Musi być zamontowane w sposób, który pozwoli oświetlić całą twarz. Nie może być sztuczne, powinno być jak najbardziej naturalne.

Czy kolorystyka ma wpływ? A i owszem

Ciemne płytki? Na pewno nie do małej łazienki. Pamiętaj także, aby nie wybierać kafli, posiadających przytłaczające wzory. Chcąc powiększyć małą łazienkę, warto wybrać płytki jasne, o zimnych kolorach.

 

Wolna podłoga to podstawa

Niewiele osób o tym wie, że nadmiar rzeczy w łazience, szczególnie małej to nie jest dobry pomysł. Każdy, kto urządza nie tylko łazienkę, ale całe mieszkanie, powinien kierować się zasadą “wolnej podłogi”. Najlepiej, kiedy w małych łazienkach montuje się podwieszane szafki, wówczas wygląda to bardziej estetycznie, a i utrzymanie czystości jest o wiele łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *