Klimat Wnętrz

urządzaj z klasą

Funkcjonalność ponad wszystko

Ergonomia to pojęcie, które wielu osobom nic nie mówi. A jest to po prostu zbiór zasad, które pozwalają funkcjonalnie urządzić dane pomieszczenie. Nie inaczej jest z łazienką. Tutaj również ergonomiczne zasady powinny zawitać. Dzięki nim pomieszczenie to będzie wygodne, praktyczne i dostosowane do potrzeb każdego użytkownika.

Jeśli chcecie poznać podstawy ergonomii w łazience, przeczytajcie poniższy artykuł.

 

Odpowiednie odległości to podstawa

Wygodne korzystanie z urządzeń sanitarnych, które znajdują się w łazience to podstawa. Oznacza to, że zanim wstawimy wszystko, powinniśmy wymierzyć całość i dobrać taki sprzęt, który będzie pozostawiał wolną przestrzeń. Przyjmuje się, że pomiędzy poszczególnymi sanitariatami, jak również ścianą powinien być zachowany odstęp 20 – 30 cm. Jeżeli macie małą łazienkę to dopuszcza się powiedzenie umywalki tuż nad krawędzią wanny.

Jak najlepiej zagospodarować miejsce przy umywalce?

Utarło się, że mydło oraz szczoteczka i pasta do zębów zawsze znajduje się na umywalce lub w jej pobliżu, na umieszczonych nad umywalką specjalnych kubeczkach. Dodatkowo warto pamiętać, że także ręcznik powinien być jak najbliżej umywalki, aby z mokrymi rękami nie biegać po całej łazience. Pozostałe rzeczy, których używamy kilkukrotnie w ciągu dnia, warto schować do szuflad pod umywalką lub specjalnych pudełek umieszczonych na półkach.

 

Kabina prysznicowa – co w niej powinno się znaleźć?

Biorąc prysznic, każdy używa żelu, gąbki i szamponu. Niektórzy piłują do tego pięty czy też robią peeling. Jeżeli kabina prysznicowa jest obszerna, warto zamontować w niej półkę, na której znajdą się wszystkie potrzebne rzeczy. Mała kabina prysznicowa to niestety ograniczenia. Nie pozostaje zatem nic innego, jak zrobienie wnęki w ścianie, w której pomieścimy potrzebne podczas kąpieli rzeczy.

Zajrzyj na https://vigourpolska.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *