Klimat Wnętrz

urządzaj z klasą

Posłuchaj rad, a Twoja łazienka będzie idealna

Nie będąc projektantem wnętrz, wielu ludzi, choć wykańcza łazienki, tak naprawdę do końca nie wie, czy wybrane przez nich rozwiązania są słuszne. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam najczęściej popełniane błędy. Mamy nadzieję, że pozwolą Wam wykończyć łazienkę tak, jak tego pragniecie i zgodnie ze sztuką urządzania wnętrz.

 

Płytki – tak, mogą być źle dobrane

Obecnie ściany w łazience nie muszą być wykończone płytkami. Istnieje wiele innych metod, które z powodzeniem ochronią ściany przed wilgocią i będą wyglądały elegancko i estetycznie. Niemniej jednak wspomniane płytki są nadal najczęściej wykorzystywanym elementem wykończenia.

Wybierając ten element, warto pamiętać o tym, aby płytki na podłodze nie były matowe, a antypoślizgowe. Nie wybierajcie także białych fug. Te po kilku latach nie będą wyglądały estetycznie.

Meble muszą iść w parze z armaturą

Meble, podobnie jak w innych częściach domu – muszą być nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim pasować do całości. Chcąc, aby całość wyglądała estetycznie, warto pokusić się o zakup armatury i mebli tego samego producenta. Wówczas będziemy mieć pewność, że jedno będzie pasowało do drugiego.

 

Lustro – zastanów się dobrze

Każdy projektant doskonale wie, że dobrze ustawione lustro, jest w stanie optycznie powiększyć każde pomieszczenie. Jak wiadomo, każda łazienka musi zawierać w sobie lustro powieszone nad umywalką. Montując je, pamiętaj, aby było odpowiednio wysoko. Pozwoli Ci to uniknąć wiecznego czyszczenia go. Projektanci powtarzają również jak mantrę, że górna krawędź lustra powinna kończyć się minimum 180 centymetrów nad ziemią. O tym także pamiętaj, jednak weź również pod uwagę wzrost domowników, którzy będą z niego korzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *