Klimat Wnętrz

urządzaj z klasą

Funkcjonalna kuchnia = dobrze dobrana bateria

Każda kuchnia powinna być funkcjonalna. Nie chodzi tutaj jedynie o sprzęt AGD czy odpowiedni układ. Warto zastanowić się także nad zlewozmywakiem i baterią, która ma nam służyć przez wiele lat. Dziś zajmiemy się tym tematem. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą Wam w wyborze odpowiedniej baterii do zlewozmywaka.

2 – podstawowe zadania

Każdy wie, jakie zadanie ma bateria zlewozmywakowa. Przede wszystkim ma dostarczyć strumień wody do zlewozmywaka. Ważne, aby ta miała odpowiednią temperaturę i nasilenie. Każdy z parametrów powinien dać się łatwo ustawić przy pomocy pokręteł lub mieszadła. To mogły dotychczasowe baterie zlewozmywakowe stojące i pozostałe rodzaje. Obecnie produkt ten może znacznie więcej.

Baterie zlewozmywakowe stojące czy ścienne? Które wybrać?

Jeszcze do niedawna, najlepszym rozwiązaniem w kuchni była bateria ścienna, którą montowano w otworach ściennych. Dziś jednak najczęściej wybieraną jest bateria sztorcowa, czyli ta, którą montuje się na obrzeżu zlewozmywaka, albo w blacie kuchennym, tuż przy jego końcu. Instalację, która potrzebna jest do prawidłowego funkcjonowania baterii montuje się od spodu. Wszystkie rurki i wężyki ukryte są w szafce pod zlewozmywakiem. Ten rodzaj najczęściej stosuje się w nowych kuchniach.

Remontujemy starą kuchnię – jaką baterię wybrać?

Jeszcze do niedawna w kuchniach były montowane jedynie baterie naścienne. Jeżeli zatem remontujemy starszą kuchnię i nie chcemy zmieniać instalacji, warto poszukać baterii ściennej, która zastąpi tę wysłużoną. Przymocowuje się ją bezpośrednio do instalacji wodnej, która została wcześniej umieszczona na ścianie nad zlewozmywakiem. Należy przy tym pamiętać, że rurki z zimną i ciepłą wodą umieszczono w 15-centymetrowej odległości, dlatego warto szukać baterii właśnie z takim rozstawem końców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *