Klimat Wnętrz

urządzaj z klasą

Bateria ścienna podtynkowa jeszcze do niedawna nie miały wielu zwolenników. Obecnie zaczęło się to zmieniać i produkt ten coraz częściej stosowany jest przez instalatorów, jak również zachwyca projektantów wnętrz i indywidualnych inwestorów. Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie właśnie temu produktowi. Mamy nadzieję, że przekonamy Was do inwestowania właśnie w baterie ścienne.

Bateria ścienna – czym zyskała przewagę?

Słysząc bateria ścienna, wyobrażasz sobie duże krany, przytwierdzone do ściany, które nie były ani funkcjonalne, ani ładne? Obecnie trend ten się zmienił i zarówno bateria ścienna wannowa, jak i bateria ścienna podtynkowa, którą montuje się do umywalki, zyskały nowy, minimalistyczny design, który pozwala na większe możliwości aranżacyjne. Jednak to nie jedyne zalety tego typu baterii.

Bateria ścienna podtynkowa – zasady projektowania

Dzisiejsi projektanci wychodzą z założenia, że bateria ścienna powinna zdobić wnętrze. W związku z tym te części, które nie są ładne, ukrywane są pod ścianą. Takie rozwiązania spodobają się osobom, którym zależy na eleganckim wyglądzie łazienki, jak również tym, które nie mają w nich zbyt dużo miejsca.

Jakie rodzaje baterii ściennych spotyka się w sklepach?

Jak można się spodziewać, bateria ścienna wannowa to nie jedyny rodzaj tego typu produktu. W sklepach można także spotkać ścienne baterie prysznicowe, rzadziej umywalkowe, choć te również się zdarzają. Do wyboru klient ma baterię z pokrętłami lub mieszadłem, które samo miesza ciepłą i zimną wodę. Można także pójść o krok dalej i zdecydować się na nowatorskie rozwiązanie, jakim jest bateria ścienna termostatyczna, czyli taka, która pozwala precyzyjnie ustawić temperaturę wody, która leci z kranu. Jeżeli zastanawiasz się, czy taki produkt sprawdzi się w Twojej łazience, śmiemy twierdzić, że tak. Bateria ścienna jest tym rodzajem kranu, który będzie pasował do każdego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *