Klimat Wnętrz

urządzaj z klasą

Bateria ścienna podtynkowa jeszcze do niedawna nie miały wielu zwolenników. Obecnie zaczęło się to zmieniać i produkt ten coraz częściej stosowany jest przez instalatorów, jak również zachwyca projektantów wnętrz i indywidualnych inwestorów. Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie właśnie temu produktowi. Mamy nadzieję, że przekonamy Was do inwestowania właśnie w baterie ścienne.

Bateria ścienna – czym zyskała przewagę?

Słysząc bateria ścienna, wyobrażasz sobie duże krany, przytwierdzone do ściany, które nie były ani funkcjonalne, ani ładne? Obecnie trend ten się zmienił i zarówno bateria ścienna wannowa, jak i bateria ścienna podtynkowa, którą montuje się do umywalki, zyskały nowy, minimalistyczny design, który pozwala na większe możliwości aranżacyjne. Jednak to nie jedyne zalety tego typu baterii.

Bateria ścienna podtynkowa – zasady projektowania

Dzisiejsi projektanci wychodzą z założenia, że bateria ścienna powinna zdobić wnętrze. W związku z tym te części, które nie są ładne, ukrywane są pod ścianą. Takie rozwiązania spodobają się osobom, którym zależy na eleganckim wyglądzie łazienki, jak również tym, które nie mają w nich zbyt dużo miejsca.

Jakie rodzaje baterii ściennych spotyka się w sklepach?

Jak można się spodziewać, bateria ścienna wannowa to nie jedyny rodzaj tego typu produktu. W sklepach można także spotkać ścienne baterie prysznicowe, rzadziej umywalkowe, choć te również się zdarzają. Do wyboru klient ma baterię z pokrętłami lub mieszadłem, które samo miesza ciepłą i zimną wodę. Można także pójść o krok dalej i zdecydować się na nowatorskie rozwiązanie, jakim jest bateria ścienna termostatyczna, czyli taka, która pozwala precyzyjnie ustawić temperaturę wody, która leci z kranu. Jeżeli zastanawiasz się, czy taki produkt sprawdzi się w Twojej łazience, śmiemy twierdzić, że tak. Bateria ścienna jest tym rodzajem kranu, który będzie pasował do każdego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *